KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003080
*
nr 1400 3080
John Nyström
(1888-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x49 cm
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 maj 2021
kl 20:04:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 10:33:55
1
450 kr
31/5 07:51:54
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Nyström
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Läs mer om John Nyström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john nyström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23
-
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:52
-
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36
-
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:11
-
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:49
*
John Nyström
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Läs mer om John Nyström
nr 1400 3080
John Nyström
(1888-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x49 cm
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/5 10:33:55 | 1 | 450 kr |
31/5 07:51:54 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Nyström
John Nyström, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.Läs mer om John Nyström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john nyström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23 -
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:52 -
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36 -
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:11 -
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:49